دستیابی گوگل به برتری کوانتومی دنیای رمز ارزها به ویژه بیت کوین یکی از خبرهایی بود که بسیاری از افراد را شوکه کرد زیرا اکثر آنها نگران قدرت این سیستم برای در هم شکستن الگوریتم های رمزنگاری بودند، باید گفت که گوگل به تازگی راه های جدیدی را برای غلبه بر رمز ارزها در نظر گرفته است.

گوگل با قرار دادن سرویس بانکی جدید و هوشمند خود با نام «کش» که از طریق سرویس پرداخت «گوگل پی» با همکاری غول بانکی آمریکا با نام «سیتی گروپ» بدست آمده، به کاربران اجازه میدهد تا از ابزارهای قدرتمند تحلیلگر گوگل در کنار سایر خدمات عادی بانکی استفاده کنند، بد نیست بدانید که سیستم مالی دیجیتال گوگل هم به زودی به لیبرا فیسبوک ارائه خواهد شد.

گوگل با ارائه این سرویس جدید و تخصّص آن در زمینه نرم افزار و هوش مصنوعی در کنار سابقه سیتی گروپ و با هدف مشارکت گسترده و عمیق سرویس های مالی و بانکی، بسیاری از شرکت هایی که در زمینه رمز ارز فعالیّت دارند را تحت فشار خواهد گذاشت، هرچند اطّلاعات دقیقی از سرویس گوگل پی در دست نیست، امّا باید گفت که این بخش در آمریکا جمعیتی نزدیک به 11.1 میلیون کاربر را به خود جذب کرده است.

علاوه بر گوگل، یکسری دیگر از کمپانی های دنیای فناوری از قبیل: اپل و اوبر نیز شکل های مختلفی از سرویس های مالی و بانکی را ارائه نموده­اند، اکنون نیز شرکت آمازون در حال تلاش برای ارائه حساب های بانکی شخصی برای مشتریانش میباشد، در حقیقت این رمز ارزها به نوعی راهی برای سرمایه گذاری هستند که البته در کنار آنها باید دید منفی نهادهای قانونگذار در کشورهای مختلف را نیز به آنها اضافه کرد، با این وجود علی رغم نگرانی هایی که برای حریم خصوصی کاربران، امنیت دیجیتال و.. وجود دارد، کاربران به شدّت به این سرویس ها علاقمندند.